Pentru pavajul unei alei din curtea scolii se aduc placi de granit care cântărește 520 kg.exprimati valoarea acestuia în cm cubi.va rog îmi trb pentru o nota la fizica

m=520 kg=520000g ro = m / V
ro=2,6 g/cm³ V=m / ro
V=? V=520000 g : 2,6 g/cm³=200000cm³=
=0,2 m³