👤

se da: m(HCl)=45g V(Cl2)...? m(Cl2)...? urgent varogggggg DAU COROANAAA

Răspuns :

H2 + Cl2 ---> 2HCl

M,HCl =1+35.5 =36.5 g/mol

M, Cl2= 35.5×2= 71g/mol

n=m/M = 45/36.5 =1.23 moli HCl

2moli HCl..........1molCl2

1.23moli HCl........Xmoli Cl2

X=1.23×1/2 =0.61 mol Cl2

n=m/M => m=n×M=0.61×71 =43.31g Cl2