1 . Înlocuieste prețul cozonalcului cu prețul a 3 kg bezele .
4 kg bezele + 6 kg bezele -----> 70 lei
10 kg -----> 70 lei
2. Aflam pretul unui kg de bezele .
70:10 = 7 ( lei )
3 . Aflam pretul unui kg de cozonac .
7 ori 3 = 21 (lei )
R: 7 ,, 21 lei
succes !