urgent sunt la teză: Se da un corp de masa m= 4kg care se deplasează pe orizontala sub acțiunea forței de tracțiune = 10N , mișcarea se executa cu frecare, se da coeficientul miu= 0,1 ; g=10m/s la a doua alfati G=? forța de frecare=? a=?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!