Răspuns :
Răspuns
Explicație pas cu pas:
Daca 50 kwh costa 25 euro 1 kwh costa 25 euro : 50 = 0,5 euro sau 50 euro centi
Cat cosa un kwn?
25:50=0,5euro
1kwn costa 0,5
Proba :0,5×50=25 euro
25:50=0,5euro
1kwn costa 0,5
Proba :0,5×50=25 euro
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!