👤

m=10,5g
V=1cm3
K=100N/m
—————
Ro? G? Delta l?


Răspuns :

ro=m/v=>ro=0,0105kg/0,0001m3

ro=105kg/m3

K=G=>G=10,5g x 100N/m

G=1050N