Mama pentru a face gem a cumparat 80 kg de caise si prune. Un kg de caise costa 5 lei ,iar un kg de prune costa 3 lei . În total mama a platit 340 de lei .
Mama a cumparat un numar de kg de caise egal cu :
Va rog ,ajutati-ma !!!
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!