👤

Spune-mi A dacă afirmațiile sunt adevărate , iar F dacă arfirmațiile sunt false .
Dacă 3 kg de zahăr costă 9 lei , atunci 1 kg de zahar costă 3 lei.

Mai repedeee❤❤❤❤


Răspuns :

Propoziția este adevărată