Răspuns :
Rezolvarea în atașament. Sper ca înțelegi ce am scris

27 lei ÷ 18=1,5 lei costa un caiet.
27-21=6
6× 1,5= 9 caiete a cumpărat de 21 de lei
63-48=15
15×1,5=22 caiete a cumpărat de 63 de lei
27-21=6
6× 1,5= 9 caiete a cumpărat de 21 de lei
63-48=15
15×1,5=22 caiete a cumpărat de 63 de lei
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!