👤

Daca 17 kg de mere costa 68 de lei ,calculati cat costa 123 kg de mere?

Răspuns :

17 kg mere .......... 68 lei

123 kg mere .......... x lei

x = ( 123 × 68 ) / 17

x = 8364 / 17

x = 492 lei ( 123 kg mere )

Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!


Ze Teaching: Alte intrebari