Răspuns :
22+22x4=22+88=110 km parcurg cei doi intr-o ora
7x110=770 km parcurg cei doi in 7 ore
1) Cat parcurge motociclistul intr-o ora??Raspuns:22x4=88km. 2) Cat vor parcurge amandoi ....in 7 ore?Raspuns: (22x7)+(88x7)=154+616=770 km.!O seara splendida!
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!