👤

Compuneti o problema dupa urmatoarea expresie3×4-2×2

Răspuns :

Maria trebuie să cumpere 4 ciocolate fiecare constând 3 lei și 2 pungi de pufuleti a câte 2 lei. Cu cati lei a plătit mai mult pe ciocolată decât pe pufuleti ?