Pomii fructiferi plantati in curtea scolii au fost cumparati de la un supermarket pentru suma de 308 lei. Se stie ca prunii au costat 39 de lei, perii au costat cu 36 de lei mai mult iar pretul unui mar este egal cu jumatate din prețul unui prun si al unui par la un loc
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!