PURITATEA = 100-20=80% P= m pură ×100/m impura m pură =80×30/100=24g C 24 g C ..........x g O2...............y g CO2 12g C .............32g O2.............44g CO2 x=64 g O2 y = 88g CO2
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!