4l ulei................3kg zahar .............29 lei ( *3)
3l ulei.................4 kg zahar...............27 lei (*4)
12 l ulei......9 kg zahar .......87 lei
12l ulei ......16kg zahar........108 lei
___________________________(le scadem)î
/ ................7 kg zahar..........21 lei
1 kg zahar ..........21 : 7 = 3 lei
4l ulei.....3kg zahar.......29 lei
4l ulei .....3*3kg.......29 lei
4 l ulei costa................. 29 - 9 = 20 lei
1l costa : 20 : 4 = 5 lei