Un biciclist a mers cu v1=12km/h timp de 2 min cu viteza v2 =24 km/h timp de 6 min ,v 3 = 48 km/h timpmde 2 min .calculeaza distanta t parcursa de biciclist in intervalul de timp studiat . Aflati viteza medie de timp studiat
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!