👤

Cât este accelerația mobilului dacă in 7 secunde ajunge de la 20km/h la 50km/h?
Mulțumesc pt răspuns care puteți !
Va roooog ! Ofer 30 de puncte !


Răspuns :

7s.............20km/h
Xs..............50km/h
7/x=20/50=>x=7*50/20=350/20=x=17,5
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!


Ze Teaching: Alte intrebari