👤

ce concentratie procentuala are solutia obtinuta prin amestecarea a 300 g solutie hcl 10% cu 100 g apa si 7 moli de hcl!!!

afla puritatea unei probe de carbune care cantareste 225 g daca prin ardere formeaza 18 moli co2

A h = 1
A cl = 35.5
A C = 12
REPEDEEE PLSS DAU ORICE.