Răspuns :
a+b+c=166.393
a+b=40.039
b+c=151.072
a+b+b+c=151.072+40.039=191.111
b=191.111-166.393=24.718
a=40.039-24.718=15.321
c=151.072-24.718=126.354
a+b=40.039
b+c=151.072
a+b+b+c=151.072+40.039=191.111
b=191.111-166.393=24.718
a=40.039-24.718=15.321
c=151.072-24.718=126.354
166393-40039=126354(ultimul numar)
151072-126354=24718(al doilea numar)
166393-151072=15321(primul numar)
R:primul numar:15321
al doilea numar:24718
al treilea numar:126354
151072-126354=24718(al doilea numar)
166393-151072=15321(primul numar)
R:primul numar:15321
al doilea numar:24718
al treilea numar:126354
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!