Ce cantitate de apa cu temperature T1=373 K trebuie turnata in m2=200 Kg apa cu temperatura T2=283 K pentru ca temperatura de echilibru a amestecului sa fie T=310 K? Se neglijeaza pierderile de orice natura.
DAU COROANA CELUI MAI BUN RÄ‚SPUNS!
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!