Răspuns :
0,0253 hm=2,53 m
5 dam = 50 m
340 cm = 3,4 m
890 mm = 0,890 m (=0,89 m)
2,53 m+50 m+3,4 m+0,89 m= 56,82 m
5 dam = 50 m
340 cm = 3,4 m
890 mm = 0,890 m (=0,89 m)
2,53 m+50 m+3,4 m+0,89 m= 56,82 m
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!