Răspuns :
120 min×60 s= 7200 s
2h=120 min= 7200 s
1 zi=24h=1440 min= 86400 s
2h=120 min= 7200 s
1 zi=24h=1440 min= 86400 s
trebuie sa stii ca :
1 zi are 24 de ore, 1 ora = 60 minute, 1 minut = 60 secunde,
1 ora = 3 600 secunde = 60 minute
120 minute = 120 minute x 60 secunde / minut = 7200 secunde
2 H = 2 ore x 3600 secunde / ora = 7200 secunde
1 zi = 24 ore x 3600 secunde / ora = 86 400 secunde
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!