👤

Un corp din plumb cântărește 4kg, densitatea plumbului este de 11,300kg m3 cubi. Aflați volumul corpului. Ajutor!!!

Răspuns :

ρ=m/V=>V=m/ρ=4/11300=1/2825 m³=0,35 dm³