Cine ma poate ajuta???Familia Rusnac este formata din 4 persoane.Intr-o zi ,la dejun,fiecare persoana a consumat 100 g de paine,un ou fiert,50 g de cascaval si un pahar cu lapte (250) ml.Calculati costul dejunului pentru toata familia la un loc.(Ajutati-ma va rog doar cu rezolvarea,schema am resusit sa o fac)
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!