👤

Probabilitatea evenimentului A este 0,99. Aflați numărul cazurilor posibile și numărul cazurilor favorabile pentru evenimentu A ...
Vă rogg este urgent


Răspuns :

Numarul cazurilor favorabile = 99
Numarul cazurilor posibile = 100
p = 99/100 = 0,99 sau 99%

Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!


Ze Teaching: Alte intrebari