👤

Urgeeeeeeent!!!!
Un magazin sa aprovizionat cu 65 saci cu zahar a cite 40vkg.In fiecare zi se vinde cite 150 kg de zahar.Cite kg se vor vinde după 5 zile????????


Răspuns :

65x40=2600 kg zahar in total
150x5=750 kg  zahar s-a vandut in cele 5 zile
65×40=5600
5×150=750
5600-750=4850