👤

Vă rog mult!Este pentru sora mea care e in clasa a2-a!!!Urgentttt!!

Vă Rog MultEste Pentru Sora Mea Care E In Clasa A2aUrgentttt class=

Răspuns :

a) o îngheța costă 1.50 =》 9 înghețati costă 13.50
20 - 13.50 = 6. 50 ( restul)
b) 45 (banii) : 9 (copii) = 5 ( lei costă un album)

Sper ca o sa-ti fie de folos