Răspuns :
1l sirop=40cl sirop concentrat +60 cl apa
7l sirop=7x40cl sirop concentrat=280cl
=7x60cl apa=420cl
7l sirop=7x40cl sirop concentrat=280cl
=7x60cl apa=420cl
1 l = 100 cl
100cl sirop - 40cl sirop concentrat = 60cl apa
la 1l se folosesc 40 cl sirop concentrat
la 7l se folosesc 40cl x 7=280cl sirop concentrat
la 1 l se folosesc 60cl apa
la 7l se folosesc 60cl x 7 =420cl apa
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!