👤

98 Puncte!!!
Doua corpuri se misca unul spre altul cu viteza m1=2kg, m2=1kg, V1=0,1 m/s, V2=0,5 m/s.
Calculati viteza dupa ciocnirea plastica si calculati vitezele dupa ciocnirea elastica.

Desen: cam asa ceva
      V1    V2
m1 ---> <---m2