c1=2M, ro1=1,7g/ml, ms1=2000g---> Vs1= 2000/1176,5 ml= 1176,5ml
c3= n3/Vs3= (n1+n2)/(Vs1+Vs2)
1,2= (c1Vs1 +c2Vs2)/(Vs1+Vs2)
1,2(1,176+Vs2)=(2x1,176+0,5xVs2)----> Vs2= 1,342 l
Vs 1,176+1,342-->2,52 l
ms2= ro2xVs2= 1,1x1342 g->1476g=1,476kg
n3=n1+n2= (2x1,1765+0,5x1,342)mol= 3mol
m=nxM= 3molx98g/mol= ...................................calculeaza si verifica, te rog, calculele !!!!!!!!