👤

3 kg de piersici și 4 Kg de caise costă 36,50 lei iar 6 kg de piersici si 7 kg caise costa 67,25 lei

Răspuns :

3 kg piersici........4kg caise....36.50 lei....×2
6kg piersici. .......7kg caise....67.25 lei


6kg p........8 kg c........73 lei
6kg. .........7kg c.......67.25 lei

8_7=1 kg caise
73-67.25=5.75 lei 1 kg caise
5.75×4=23 lei 4kg caise
36.50-23=13.50 3kg piersici
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!


Ze Teaching: Alte intrebari