un kilogram de bomboane costa 43.5 lei iar kilogram de banane 16,5lei.au fost procurate cite 2kg de fiecare fel.cit a costat toata cumparatura?rezolvaci problema prin doua metode.
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!