Un pistol de jucarie este prevazut cu un resort de constanta elastica K=800N/m.La incarcarea pistolului resortul a fost comprimat cu x=5cm.Cu ce viteza este lansat glontul cu m=20g pe directie orizontala?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!