Dina a cumparat 3,5 kg de mere si 2 kg de rosii,platind in total,24 de lei.Luca a cumoarat 7 kg de mere si 1,5 kg de rosii,platind in total 35,5 lei.Cat costa 1 kg de rosii,respectiv 1 kg de mere?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!