In circuitul din figura se cunosc :
E=30 V
R1=1 Ω
R2=2Ω
R3=3Ω
R4=4Ω
R5=5Ω
r=1Ω
Sa se afle raportul intensitatilor curentilor prin sursa cu K ( intrerupatorul ) inchis si deschis
Multumesc anticipat !
