👤

Se dă rețeaua din fig. în care se cunosc: R1= 1pun, R2=15ohm, R3=R4=3 ohm, R5=0,5 ohm si E=105V.Sa se calculeze intensitatiile cursanților din lături.

Răspuns :

Figura unde este ? Nu poti sa rezolvi problema daca nu cunosti cum sunt puse rezistentele.