👤

Ce cantitate de H2SO4 se gaseste in 400 ml solutie centimolara???????????


Răspuns :

C=0,01m
V=0,4 L
C= n/V---> n=cxV=0,01mol/lx0,4 l= 0,004 mol
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!


Ze Teaching: Alte intrebari