👤

densitatea=0.92 gr/cm cub masa=4000 tone Volumul=?

Răspuns :

d=0,92 gr/cm cub=920 kg/m cub
m=4000 t=4 000 000 kg
d=m/V
V=m/d=4 000 000 kg/920 kg/m cub
V=4347,8 m cubi
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!


Ze Teaching: Alte intrebari