👤

400g soluție 20%hcl mhcl=? nhcl=? Mhcl=?

Răspuns :

md=(ms×c)/100=400×20/100=80gHCl
n=md/M
M=1+35,5=36,5g/mol
n=80g/36,5g/mol=