12kg m....10 kg b.....98 lei 6 kg m.....7 kg b......59 lei/×2
12 kg m.....10 kg b....98 lei 12 kg m....14 kg b......118 lei 14-10=4 kg b 118-98=20 lei 20:4=5 lei un kg banane 5×10=50 lei 98-50=48 lei 48:12=4 lei un kg mere V 12×4+10×5=48+50=98
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!