Un elev a calculat că 7 caiete și 3 pixuri costau 21 900 lei. Un caiet costă cu 1 300 lei mai puțin decât un pix. Să se afle cât costă fiecare obiect. Metoda comparației...Va rog!!
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!