👤

1kg de biacuiti costa 16,25lei .cît costa 0,2kg de biscuiti?Dar 2,8kg ?Dar 3,6kg




Răspuns :

1 Kg=>16.25 lei
0.2 kg=>0.2*16.25=3.25 lei
2.8kg=> 2.8*16.25=45.5 lei
3.6kg => 3.6*16.25=58.5 lei

Sper ca te.am ajutat !.