Dragos si Daria fac cumparaturi de acelasi fel. Dragos cumpara 3 kg de mere si 5 kg de pere, platind 26 lei. Daria cumpara 6 kg de mere si 7 kg de pere, platind 46 lei. Cat costa un kg de mere? Dar un kg de pere?
PROBLEMA ACEASTA SE REZOLVA PRIN METODA COMPARATIEI!!!
AJUTATI-MA VA ROGG MULT REPEDE !!!! PLEASE .!!
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!