👤

care este pretul zaharului ,daca25kg de zahar costa 365 lei.

Răspuns :

365 împărțit la 25 = 14,6
Verificare: 25kg......365 lei
1 kg.......... 14.6
25/1=365/14.6 Le înmulțește in cruce si iti da 365=365 rezulta ca 14,6 costa un kg