👤

pentru a afla costul inmultim cantitatea cu pretul

Răspuns :

De exemplu daca vrei sa cumperi 3 produse a cate 5 lei :
- un produs = 5lei 
- sunt 3 produse deci inmultesti numarul produselor cu pretul uniu produs
- iar rezultatul fa fi pretul final