👤

In 220 de grame de apa distilata sau dizolvat 30 de grane de sare.Care este concentratia soluriei??

Răspuns :

c=(md/ms)*100=3000/250=12%
md=30g Sare(ex:NaCl)
mH2O2=220g(peroxid de hidrogen)
ms=md+mH2O2=250g