La o cantina s au cumpărat mere și pere, în total 96 kg., pentru care s au plătit 336 lei. Cantitatea de pere este de 3 ori mai mare decat cea de mere. Un kg. de pere a costat de doua ori mai mult decât un kg. de mere. Afla cât costa un kg de mere si cat costa un kg de pere.
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!