O gospodina a vindut 15,8kg de visine la pret de 8,5lei\kg și 20,6kg de prune la preț de 7,5lei\kg.Pentru care dinntre aceste fructe gospodinaa luat mai multi bani și cu cît???
Vă rog...urgent...dau coroana...(cu explicații va rog)
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți alte întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!