nHCl gaz = 4,48/22,4 = 0,2 moli m = 0,2·36,5 = 7,3 g
solutia initiala : msi = 74g ci = 5% ⇒ mdi = 3,7 g
--------------------------------------------------------------------------
solutia finala : ms = 74 + 7,3 = 81,3g ; md = 7,3 + 3,7 = 11g
⇒ c = 11·100/81,3 = 13,53%